2017 Honor Band Announced

 

Name School Part
Mayah Yacoob Angola HS Piccolo
Danielle Woodcox New Prairie HS Flute 1
Anne Johnson Valparaiso HS Flute 1
Gina Tibbs Portage HS Flute 1
Amanda McCann East Central HS Flute 1
Madeline Andrews Pike HS Flute 1
Madison Yoder Eastside HS Flute 1
Molly Jones Batesville HS Flute 2
Rebecca Pollock New Castle HS Flute 2
Scout Marcum Pendleton Heights HS Flute 2
Makayla Rexroat Shelbyville HS Flute 2
Lauren Tubesing Richmond HS Flute 2
Amanda Morrison Culver HS Flute 2
Sydni Wolpert Adams Central HS Flute 2
Emily Johnson Valparaiso HS Clarinet 1
Kelsey Zetzl Hagerstown Jr/Sr HS Clarinet 1
Zachary Teeple South Adams HS Clarinet 1
Justin Cooper Lafayette Jefferson HS Clarinet 1
Loucas Vasilarakos LaPorte HS Clarinet 1
Kendra Holliger Winchester Community HS Clarinet 2
Yzabel Tio Terre Haute North Vigo HS Clarinet 2
Allison Keiser Terre Haute South Vigo HS Clarinet 2
Oliver Krefta Noblesville HS Clarinet 2
Rachel Corwin Western HS Clarinet 2
Derek Crane Eastern Greene HS Clarinet 2
Ethel Taylor Concordia Lutheran HS Clarinet 2
Rachel Weikart Richmond HS Clarinet 3
Adam Scholl Warren Central HS Clarinet 3
Delaney Schlesinger-Devlin Wm. H. Harrison HS Clarinet 3
Nikole Brashear New Prairie HS Clarinet 3
JP Soulliere Angola HS Clarinet 3
Kiersten Vaught Whiteland Community HS Clarinet 3
Kirsten Gaumer Pioneer Jr/Sr HS Clarinet 3
Dalton Girdley Centerville HS Clarinet 3
Danielle Buechlein Jasper HS Bass Clarinet
Emily Pawlowski Pioneer Jr/Sr HS Bass Clarinet
Adi Smith Western HS Bass Clarinet
Michael Bane Hagerstown Jr/Sr HS Bass Clarinet
Jesse Fromme Jasper HS Alto 1
Noah Warriner Anderson HS Alto 1
Ian Harrington New Palestine HS Alto 1
Todd Hughes Shelbyville HS Alto 1
Livia Sullivan Paoli Jr/Sr HS Alto 2
Linnea Bendes NorthWood HS Alto 2
Malinda Jack New Prairie HS Alto 2
Dylan Ayers Cowan Jr/Sr HS Alto 2
Joe Kirkpatrick Anderson HS Tenor Sax
Alex Kalinowski Lafayette Jefferson HS Tenor Sax
Ryan Reed Bedford North Lawrence HS Tenor Sax
Benjamin Smith New Castle HS Bari Sax
Alice Kusow Noblesville HS Oboe
Hannah Hall Bloomfield Jr/Sr HS Oboe
Caroline Francis LaPorte HS Bassoon
Morgan Apple Paoli Jr/Sr HS Bassoon
Caleb Baumgardner Paoli Jr/Sr HS Trumpet 1
Ally James Noblesville HS Trumpet 1
Sean O’Dell Pike HS Trumpet 1
John McFarland Orleans Jr/Sr HS Trumpet 2
Elizabeth Finkel Shelbyville HS Trumpet 2
Brandon Hays Winchester Community HS Trumpet 2
Austin Carnes Cowan Jr/Sr HS Trumpet 2
Kristen Hochstedler NorthWood HS Trumpet 3
Will Zimmer Norwell HS Trumpet 3
Simon Snider South Knox HS Trumpet 3
Connor Dunn Pendleton Heights HS Trumpet 3
Holly Lehe Tri-County HS Trumpet 3
Paul Merkamp Northeastern HS Horn 1
Erin Mansell Pike HS Horn 1
Jack Reitz Lafayette Jefferson HS Horn 2
Leigh Anne Reuter Hamilton Heights HS Horn 2
James Woolner Whiteland Community HS Horn 3
Mallory Bowman Hagerstown HS Horn 3
Rebekah Creech Richmond HS Horn 4
Charles Hartman Noblesville HS Horn 4
Abigail Davenport Hamilton Heights HS Trombone 1
Josiah Massengale Crawford County HS Trombone 1
Cameron Young Whiteland Community HS Trombone 2
Leif Hutchison Eastern Greene HS Trombone 2
Brandon Feuston Cowan Jr/Sr HS Trombone 3
Carson Wells Elkhart Central HS Trombone 3
Mason Gaerte Angola HS Trombone 3
Noah Wright Jasper HS Baritone BC
Adrien Martin Valparaiso HS Baritone BC
Ryan Hibbets Twin Lakes HS Baritone TC
Axel Nielsen Wm. H. Harrison HS Baritone TC
Jacob Forte Penn HS Baritone BC
Zach Wampler Whiteland Community HS Baritone BC
Joseph Rodriguez Lafayette Jefferson HS Tuba
Brandon Havron Culver Community HS Tuba
Greyson Turner Cathedral HS Tuba
Madison Simpkins Penn HS Tuba
Trey Rodriguez Valparaiso HS Tuba
Andrew Schuler Northeastern HS Tuba
Gina Stone Jasper HS Tuba
Joshua Vandre Concordia Lutheran HS Tuba
Nathan Li Cathedral HS Percussion
Landen Wood Anderson HS Percussion
Jonathon Hillery Wm. H Harrison HS Percussion
Evanington Steller Angola HS Percussion
Michiael Downey Norwell HS Percussion
Collin Fausnaugh South Knox HS Percussion
Evan Manning Northeastern HS Percussion
Abby Bradenkamp Jimtown HS Percussion
Alternate Alternate Alternate
Dylan Terrell Paoli HS Alto Sax
Chloe Sharkus Linton-Stockton HS Alto Sax
Brianna Kinyanjui Culver Community HS Alto Sax
Taylor Beard Yorktown HS Baritone TC
Chloe Williams South Knox HS Bass Clarinet
Lydia Black Pendelton Heights HS Bass Clarinet
Stephanie Miller NorthWood HS Clarinet
Samantha Davis Pendelton Heights HS Clarinet
Nik Turner Linton-Stockton HS Clarinet
Liam Moore Cathedral HS Clarinet
Erika Jones Norwell HS Clarinet
Rachel Gray Warren Central HS Flute
Kylee Doyle Richmond HS Flute
Kathleen Loftus Wm. H. Harrison HS Flute
Emily House Lawrenceburg HS Flute
Sofia Sirugo LaPorte HS Horn
Jacob Kessler New Prairie HS Horn
Micah Lehe Tri-County HS Horn
Alexis Schini Tri-County HS Horn
David Kluender Bedford North Lawrence HS Tenor Sax
Kameron Womack New Palestine HS Tenor Sax
Griffin Webster Crawford County HS Trumpet
Ethan Wood Eastside Jr/Sr HS Trumpet
Gracie Cox New Washington HS Trumpet
Kevin Nicholson Portage HS Tuba
Shawn McFarland Crawford County HS Tuba
Molly Hodge LaPorte HS Percussion
Hannah Coffman South Knox HS Percussion
Erik Bredenkamp Jimtown HS Percussion